Najnovšie z môjho blogu

Martin Thám

Rád sprevádzam ľudí v procesoch transformácie. Skúmam možnosti mysle a tela a svoje skúsenosti odovzdávam ďalším.

V metóde Wima Hofa vidím veľa potenciálu, rovnako ako aj v ľuďoch. Srdečne rád vkladám energiu do zdieľania mojich vlastných skúseností s ostatnými. Tento životný štýl mi dáva zmysel a baví ma.

Život mi dal lekciu, kedy som si uvedomil, že je mojou zodpovednosťou žiť sebavedome a pýtať sa sám seba, ako môžem pomôcť. Je len na mne, či sa nechám strhnúť vlnou strachu a lenivosti, alebo budem inšpirovaný láskou.

Vďaka tomu, že neviem, kedy môj život v tejto forme skončí, žijem dnes, teraz a najlepšie ako viem.

Wim Hof Method

Metóda Wima Hofa ​​je postavená na troch pilieroch, ktorými sú dýchanie, chladová terapia a nastavenie mysle. Kombinácia týchto troch zložiek je skutočne silná a dokáže priniesť veľké zmeny do života.

null

Terapia chladom

Chlad je náš priateľ, sprievodca transformáciou a jeden z 3 pilierov metódy Wima Hofa. Vyvážené otužovanie spúšťa vlnu zdravotných prínosov, vrátane budovania hnedého tukového tkaniva a pálenia bieleho tuku.

null

Dýchanie

Druhým pilierom metódy Wima Hofa je dýchanie. Dýchame stále, avšak dych si väčšinou neuvedomujeme, rovnako ako jeho obrovský potenciál. Vedomé dýchanie zvyšuje množstvo životnej energie a znižuje úroveň stresu.
null

Nastavenie mysle

Tretí pilier metódy Wima Hofa je základom ostatných dvoch: vystavovanie sa chladu, rovnako ako aj vedomé dýchanie, si vyžadujú trpezlivosť, odhodlanie a húževnatosť na to, aby boli úplne zvládnuté.

Podľa mňa je najdôležitejší pre ľudí Martinov profesionalizmus, sústredenosť a pokročilá práca s Egom, vďaka ktorej na kurzoch odovzdá vždy viac, ako by človek očakával. To viac je najmä iný pohľad na stres, na život a bežne akceptované normy, ktore nás limitujú. Martin vie svojou filozofiou odomknúť veľa začarovaných životných cyklov a posunúť človeka o level komplexného osobného rozvoja a vlastného vedomia vyššie. Ďakujem, že ma pri každom stretnutí inšpiruje.
Dušan PlichtaCEO v Powerlogy
Martin je skvelý inštruktor a inšpiratívny, múdry človek. Predtým mi vadil chlad tak, že sa mi ani von nechcelo v zime chodiť. Metóda Wima Hofa mi pomáha aj v takých veciach, čo som vôbec nečakala - lepšie sa sústredím, viac dokážem prijať aj ťažšie stresové situácie a uvoľniť sa v nich a som zdravšia (metóda potláča zápaly v tele). Mám radosť byť vonku aj v chladnom počasí, môžem chodiť po vonku aj bosá a neochoriem. Mám viac radosti zo života a som za to vďačná.
Lucia Suďovámanžérka

Stretnutia v mužskom kruhu

Zámerom mužských stretnutí je vytvoriť bezpečný priestor pre zdielanie a vzájomnú podporu. Mužský kruh sprevádzam ja, Martin, avšak v kruhu sme si rovní a všetci sa vzájomne podporujeme a prinášame to, čo vieme.

Si ochotný prijať zodpovednosť za svoj život a robiť zmeny? Máš chuť na sebe pracovať a podporovať ďalších? Si ochotný pracovať s egom vedome? Vidíš zmysel v pravidelných stretnutiach, kde budeme komunikovať narovinu a pôjdeme do hĺbky?

Ak to s tebou rezonuje, urob rozhodnutie a prídi, si srdečne vítaný. Ak nemáš skúsenosti v osobnom rozvoji, ale máš ochotu na sebe pracovať, prídi, je to v poriadku.